Newsletter
Notebook DELL

Tablet ASUS

HP LaserJet Pro MFP M125nw

TomTom START 25 Regional

BenQ IPS LED BL2420PT 23, 8" 16:9, 2560x1440, 5ms, 20mil:1, 300cd, VGA/ DVI-DL/ DP/ HDMI, USB, výšk.nast, Pivot, repro

Cena tovaru:
241,37 € (s DPH)
201,14 € (bez DPH)

VýrobcaBenQ
DostupnosťSkladom
Viac informáciíinfo@ikaria.sk

Profesionálne monitory určené pre presný dizajn

Monitor BL2420PT, navrhnutý s využitím pokročilej technológie IPS BenQ, sa môže pochváliť 23,8" širokouhlým displejom s rozlíšením QHD 2 560 × 1 440 ponúkajúcim profesionálom v oblasti CAD/CAM, animácií, úpravy videa a grafického umenia extrémne presné podanie farieb a pracovný priestor väčší o viac ako 77 % na zlepšenie ich pracovnej efektivity a produktivity.

Profesionálne monitory určené pre presný dizajn 23,8" širokouhlý QHD monitor

Monitor BL2420PT, navrhnutý s využitím pokročilej technológie IPS BenQ, sa môže pochváliť 23,8" širokouhlým displejom s rozlíšením QHD 2 560 × 1 440 ponúkajúcim profesionálom v oblasti CAD/CAM, animácií, úpravy videa a grafického umenia extrémne presné podanie farieb a pracovný priestor väčší o viac ako 77 % na zlepšenie ich pracovnej efektivity a produktivity.

100 % pokrytie farebného priestoru sRGB pomocou technológie IPS

Každá farba sa zobrazuje s najvyššou presnosťou v každom detaile a každom možnom pozorovacom uhle pre skvelé zážitky zo sledovania obrazu. Vďaka 8-bitovému panelu, ktorý vykresľuje viac než 16,7 milióna odtieňov, je každý obraz zobrazený s najbohatšími a najrealistickejšími farbami.

? Mimoriadne široké pozorovacie uhly 178°/178°:
Na realistický obraz so skutočne vernými farbami a detailmi z prakticky akejkoľvek perspektívy – zľava, sprava, zhora aj zdola.

? 100 % pokrytie farebného priestoru sRGB pomocou technológie IPS prinášajúcej žiarivé farby:
Zaisťuje obraz, ktorý prevyšuje podanie farieb pri monitoroch so 72 % pokrytím farebného priestoru NTSC a vyznačuje sa bohatými odtieňmi a žiarivými farbami.

? Obraz bez posunutia farieb:
Na maximálne konzistentné podanie farieb so zníženou viditeľnosťou posunutia farieb medzi bežnými a šikmými pozorovacími uhlami.

CAD/CAM

Profesionálni CAD/CAM špecialisti a návrhári pracujú s mimoriadne podrobnými informáciami. Maximálna ostrosť obrazu a presnosť farieb je teda na dosiahnutie presného návrhu absolútne zásadná. Rad BL od spoločnosti BenQ obsahuje mnoho modelov ponúkajúcich mimoriadne vysoký obrazový výkon. Ich súčasťou je režim CAD/CAM, ktorý zaisťuje zobrazenie aj tých najmenších detailov v aplikáciách Pro/E, SolidWorks, AutoCad, CATIA a ostatnom CAD/CAM softvéri. Prepracované funkcie zamerané na podporu multitaskingu a vzájomnej spolupráce medzi používateľmi ponúkajú celý rad možností zobrazenia. Zaručujú nielen vysokú produktivitu pri práci na niekoľkých úlohách súčasne, ale umožňujú aj porovnať a prediskutovať pracovné návrhy s kolegami.

Režim CAD/CAM

Aby bolo možné jasne rozlíšiť detaily v zložitých drôtových modeloch, prepnite na režim CAD/CAM, ktorý upraví nastavenie farieb a kontrastu monitora tak, že vám pri zobrazení veľmi detailných grafických informácií neunikne ani čiarka.

Standard CAD/CAM Mode
? Certifikácia SolidWorks

Označenie Solidworks Solution partner znamená, že vďaka skvelým vlastnostiam je tento displej certifikovaný ako profesionálny štandard pre používateľov softvéru CAD/CAM.

ANIMÁCIE

Profesionálni tvorcovia animácií sa snažia vniesť život do pohyblivého umenia, takže aj ten najmenší detail je na dosiahnutie živých výtvorov kľúčový. Aby boli splnené vizuálne požiadavky najnáročnejších tvorcov animácií, ponúkajú vám monitory BenQ radu BL nekompromisnú presnosť farieb umožňujúcu zobraziť každý odtieň farby vďaka využitiu širokej škály optimalizovaných nastavení na kalibráciu obrazu, vrátane režimu animácie, ktorý zvyšuje jas. K dispozícii je aj veľké množstvo zobrazovacích funkcií integrovaných v monitoroch, pomocou ktorých môžete súčasne zobraziť všetky informácie potrebné na nastavenie farieb. Takže už žiadny detail neunikne zraku svojho tvorca!

? Režim animácie

Aby bolo možné ľahšie rozlíšiť detailné textúry v tmavších oblastiach, vyvinula spoločnosť BenQ režim animácie, ktorý zvyšuje jas v tmavých oblastiach grafického diela – bez toho, aby došlo k preexponovaniu svetlých oblastí. To umožňuje tvorcom animácií bez námahy vyladiť svoj výtvor.

? Režim animácie s 10 úrovňami nastavenia

10 úrovní nastavenia jasu displeja odhalí detaily v tmavých oblastiach a umožní dosiahnuť presný návrh

ÚPRAVA VIDEA

Presnosť farieb a ostrý obraz majú zásadný význam pre každého, kto pracuje v oblasti profesionálnej editácie videa. Rad BL od spoločnosti BenQ ponúka mnoho modelov so 100 % pokrytím farebného priestoru sRGB a rozlíšením QHD, ktoré prináša ostrý obraz s vernými a žiarivými farbami. Veľký pracovný priestor spolu s optimalizovaným zobrazením poskytuje editorom videí úplný prístup ku všetkým editačným nástrojom, aplikáciám a obrázkom, s ktorými potrebujú pracovať. Každú úlohu tak môžu vykonávať s maximálnou efektivitou.

? Optimálna presnosť farieb REC. 709

Vybrané monitory radu BL ponúka pokrytie farebného priestoru REC. 709, ktorý je známy ako štandardný formát pre HDTV. Natívny farebný gamut REC. 709 zaisťuje vernú reprodukciu každej farby s optimálnou presnosťou.

GRAFICKÉ UMENIE

Vysoké rozlíšenie, vysoká presnosť a vernosť farieb a široká škála možností vysokorýchlostného pripojenia – to všetko robí z vysokokvalitného monitora ideálneho spoločníka pre profesionálov v grafickom priemysle, vrátane grafikov, retušérov a fotografov. Vďaka vysokému rozlíšeniu 4K2K 2 560 × 1 440 so 100 % pokrytím farebného priestoru sRGB a pokročilou technológiou IPS BenQ prináša rad BL pri zobrazovaní farieb konzistentné a spoľahlivé výsledky. Každý detail je presne vykreslený tak, aby bol dosiahnutý úžasný vizuálny zážitok pri sledovaní obrazu z takmer akejkoľvek perspektívy. Široké možnosti pripojenia a zobrazenia takisto umožňujú používateľom pracovať s niekoľkých zariadeniami a jednoducho vykonávať viac zložitých činností súčasne.

? Rozlíšenie QHD

Rozlíšenie QHD 2 560 × 1 440 ponúka viac ako 77 % zväčšenie pracovného priestoru v porovnaní s rozlíšením Full HD 1 920 × 1 080.

Dômyselný dizajn – na veľkom displeji budete produktívnejší ? Rozdelenie plochy

Pomocou softvéru BenQ Display Pilot je možné všetok obsah zobraziť naraz s požadovanými rozmermi. Výsledkom je produktívnejší multitasking. * Vyžaduje sa softvér Display Pilot a operačný systém Windows

Kompletné nastavenie – Optimálne zobrazenie s využitím prispôsobených nastavení displeja ? Softvér Display Pilot od spoločnosti BenQ

Softvér Display Pilot prináša kompletný balík riešení pre návrhárov vyžadujúcich úpravu nastavenia svojho monitora. Prostredníctvom nástroja Application Tuning môžete priradiť konkrétne režimy farieb často používaným aplikáciám na svojom počítači a softvér Display Pilot automaticky použije prednastavený režim farieb pre príslušnú aplikáciu, ktorú spustíte. Medzi ďalšie funkcie, ktoré je možné nastavovať pomocou softvéru Display Pilot, patrí automatické otočenie obrazu na výšku, rozdelenie plochy, PIP/PBP a ďalšie OSD nastavenia, ako je napríklad úprava jasu.
* Vyžaduje sa operačný systém Windows

Ergonómia v akcii – maximálne pohodlie a komfort pri návrhu ? Ergonomický monitor – výškovo nastaviteľný stojan (HAS)

Široká škála nastavení monitora – výška, naklonenie, otočenie na výšku, zdvih a natočenie – umožňuje premeniť monitor na vašu vlastnú jedinečnú pracovnú stanicu, ktorá najlepšie zodpovedá vašej výške a zvyklostiam pri sledovaní obrazu, s maximálnou vzdialenosťou 140 mm medzi spodnou časťou obrazovky a základňou.

? Automatické otočenie obrazu na výšku

Funkcia automatického otočenia obrazu na výšku rozpozná pohyb monitora a automaticky otočí zobrazený obsah do vodorovnej alebo zvislej polohy bez toho, aby bolo potrebné využívať ovládače systému Windows alebo nastavenie grafickej karty.
* Vyžaduje sa softvér Display Pilot

Ochrana zraku – na zdraví vašich očí nám záleží
? Vlastná technológia BenQ eliminujúca blikanie obrazu

Rad BL je najnovšie vybavený vlastnou integrovanou technológiou BenQ, ktorá eliminuje blikanie obrazu pri všetkých úrovniach jasu a účinne znižuje únavu očí. Bežné LCD obrazovky blikajú rýchlosťou 200× za sekundu. Blikanie nemusí byť zjavné, no vaše oči ho rozhodne budú pociťovať. Preto je dôležité uľaviť vašim očiam od namáhania spôsobeného blikaním obrazovky – a udržať ich pri práci na nových návrhoch silné a zdravé.

Non Flicker-free Monitor Flicker-free Monitor
? Exkluzívne režimy na zníženie vyžarovania modrého svetla

Každý monitor vyžaruje modré svetlo, ktoré je škodlivé pre ľudské oči a môže spôsobovať poškodenie zraku, únavu očí, bolesti hlavy a poruchy spánku. S cieľom zníženia vyžarovania modrého svetla a dosiahnutia zdravšieho pracovného prostredia pri práci s počítačmi ponúka spoločnosť BenQ prostredníctvom svojej exkluzívnej technológie Low Blue Light štyri prednastavené režimy eliminácie vyžarovania modrého svetla. Medzi tieto režimy technológie Low Blue Light, ktoré sú prístupné prostredníctvom funkčného klávesu OSD, patria:

• Multimediálny režim (30 % zníženie vyžarovania modrého svetla) – zachováva maximálnu kvalitu obrazu, no súčasne prináša dostatočné zníženie vyžarovania modrého svetla pri prezeraní fotografií, sledovanie videí, tvorbe animácií alebo práci s iným multimediálnym obsahom.
• Režim prezerania webu (50 % zníženie vyžarovania modrého svetla) – optimalizuje obraz na prechádzanie webového obsahu.
• Kancelársky režim (60 % zníženie vyžarovania modrého svetla) – prispieva nielen k zdravším očiam a väčšiemu pohodliu, ale zaisťuje aj vyššiu produktivitu pri vykonávaní každodenných kancelárskych úloh, ako je napríklad práca s textom, tabuľkami alebo e-mailami.
• Režim čítania (70 % zníženie vyžarovania modrého svetla) – napodobňuje vzhľad skutočného papiera pri čítaní elektronických kníh, dlhých dokumentov alebo akéhokoľvek iného typu obsahu určeného na čítanie, ktorý vyžaduje sústredenie používateľa dlhší čas.

Kompatibilný so systémom Windows 8 a Windows 7
Kompatibilný so systémom Mac

* Obrázky zobrazené na tejto stránke slúžia iba na referenciu. Dostupné produkty a špecifikácie sa môžu líšiť podľa krajiny/regiónu. Skontrolujte, prosím, dostupné produkty u svojho miestneho predajcu.
Copyright © BenQ Corporation. Všetky práva vyhradené. Žiadna časť tejto publikácie nesmie byť reprodukovaná, prenášaná, prepisovaná, ukladaná do systému na opätovné sprístupnenie alebo prekladaná do akéhokoľvek jazyka alebo počítačového jazyka, v akejkoľvek forme alebo akýmkoľvek spôsobom, elektronickým, mechanickým, magnetickým, optickým, chemickým, ručným alebo akokoľvek inak, bez predchádzajúceho písomného súhlasu spoločnosti BenQ Corporation.
Všetky logá, produkty alebo názvy spoločností, uvádzané na tejto stránke, môžu predstavovať registrované ochranné známky alebo autorské práva ich príslušných vlastníkov, a sú použité iba na informačné účely.

Product Color
Product Color Black / Non glossy black
Displej
Uhlopriečka obrazovky 23.8" W
Back Light Unit LED
Pomer strán 16:09
Rozlíšenie (max.) 2560 x 1440
Rozstup pixlov (mm) 0.205
Jas (typ.) 300 cd/?
Prirodzený kontrast (typ.) 1000:01:00
DCR (Dynamický kontrastný pomer) (typ.) 20M : 1
Typ panela IPS technology
Zorný uhol (L/P; H/D) (CR >= 10) 178 / 178
Čas odozvy (Tr+Tf) typ. 14ms, 5ms (GtG)
Počet zobraziteľných farieb 16.7 Mil.
Farebný gamut 100% sRGB
Color Depth 8 bits
Vstupný konektor D-sub / DVI-DL / DP1.2 / HDMI1.4 / headphone jack / line in
Reproduktor 1W x 2
USB rozbočovač USB 2.0 ( Downstream x 2, Upstream x 1)
Napájanie
Príkon (režim Zapnuté) 50 W
(Režim úspory energie) 0.5 W
Power Consumption (Off mode) < 0.5 W
Hor. Frequency (KHz) 30 ~ 89
Ver. Frequency (Hz) 50 ~ 76
Video Bandwidth (MHZ) 270
Power Consumption (Base on Energy star ) 28 W
Rozmery a hmotnosť
CTN rozmery (V × Š × H mm) 665 x 198 x 500
Rozmery (V × Š × H mm) H: 525 x 563 x 240 L: 415 x 563 x 240
Rozmery s držiakom na stenu (V × Š × H mm) 339 x 563 x 72
Čistá hmotnosť (kg) 7.0 kg
Hrubá hmotnosť (kg) 9.6 kg
Special Features
Flicker-free Technology Yes
CAD/CAM mode Yes
Low Blue Light Yes
Senseye Senseye 3
DisplayPilot Yes
AMA Yes
Kompatibilita s Win7 Yes
Windows 8 Compatible Yes
Windows 8.1 Compatible Yes
HDCP Yes
Teplota farieb Reddish / Normal / Bluish / user mode
Jazyk OSD menu 17 languages
Montáž na stenu VESA 100 x 100 mm
Natáčanie (doľava/doprava) 45 / 45
Naklápanie (nadol/nahor) -5 ~ 20
Pivot 90°
Nastavenie výšky (mm) 140 mm
Dynamic Power Saving (DPS) Yes
Uzamknutie klávesov (K Locker) Yes
Touch Pad Yes
AC Switch Yes
Smernica
Energy Star 6.0 6
Included Accessories
Signal Cable VGA, DVI-DL, USB 2.0, Audio cable
TCO
TCO TCO 6.0


 
Rozhranie: 3 x USB 3.0 3 x USB 2.0 (1x Always On) 1 x VGA Port 1 x DVI-D Port 2 x Display Port 1x HDMI 1.4 Port 1 x Gigabit ...
Dostupnosť:
Cena s DPH
241,23 €
Výrobca: AOC; Trieda produktu: LCD / LCD-TV / LED monitor; Formát obrazovky monitora: Širokouhlý; Veľkosť obrazovky: 24 palcov; ...
Dostupnosť:
Cena s DPH
241,18 €
High-quality projection screen for professional use. The screen was designed to meet very high demands regarding stableness, ...
Dostupnosť:
Cena s DPH
242,35 €Aktuality

Súkromie

Nakupovanie

O nás

Sociálne siete

[ Mozaika z tvojich fotiek ][ Igiho blog ]